עצירות קשה היא תופעה מאוד שכיחה שכמעט ולא מדברים עליה, היא תוקפת בעיקר תינוקות וילדים אף אצל מבוגרים היא יכולה להעיד על התקיימות בעיה חמורה יותר.

  טלפון: 036444425 info@manage-med.com Manage Med
Manage Med
אני מעוניין לקבל ייעוץ


אנו מכבדים את פרטיותך*
 
סובלים מבעיות טחורים או פיסורה?

מרפאות מומחים פרוקטולוגיות

מירב המומחים המובילים את התחום בארץ

מיטב הידע המקצועי בתחום לטיפול ולהעלמת הכאב

ההתייעצות ללא תשלום

השירות כולל ייעוץ לכיסוי הטיפול במסגרת הביטוחים הרפואיים שברשותכם

אפשר לקצר את הסבל ולמנוע זיהומים וסיבוכים מיותרים
 
 
סובלים מטחורים או פיסורה? טיפול חדשני ומהיר מפרוקטולוג
דף הבית   | עצירות > עצירות קשה

מהי עצירות קשה?
כאשר אין לך יציאות כמה ימים, הבטן כואבת, הראש עסוק בכך הרבה שעות מן היממה, וגזים בלתי פוסקים כתוצאה מהצואה האגורה במערכת העיכול.
עצירות קשה היא בעיה של הרבה בוגרים בעולם המערבי אך ממעטים לדבר עליה מפאת בושה, ראשית בוא נראה ממה נובעת עצירות קשה: הרגלי אכילה לא נכונים הכוללים מזון שומני מאוד וארוחות כבדות הן הגורם הראשי של עצירות אך גם תופעות יותר רפואיות כמו תסמונת המעי הרגיז, מעבר איטי של צואה במעי הגס ושינויים אנטומיים ברצפת האגן. במקרים חמורים עצירות קשה היא גם סממן של שרטן המעי הגס או מחלת מעיים.
כיום מאמינים כי ישנה גם השפעה של מצב נפשי על התפתחות עצירות קשה אצל מבוגרים וילדים כאחד
כיצד מומלץ לטפל בבעיות עצירות קשה? שימוש בחוקנים או בתרופות משלשלות יובילו להקלה מיידית והן מומלצות, מעבר לכך יש לסגל אורח חיים בריא של אכילת מזון בריא, עמוס בסיבים ורווי בשתייה באם לא מדובר על בעיה כרונית, באם אתם סובלים מעצירות קשה חוזרת מומלץ מאוד לפנות אל פרוקטולוג שינסה לברר מה גורם לעצירות הקשה.
להלן סוגי התכשירים לטיפול בעצירות קשה:תכשירים מגדילים נפח – פעולה איטית אך בטוחה יותר. משלשלים מגרים יוצרי מגע – אפקטיביים ביותר אך קיימת סכנה אמיתית להתמכרות של הגוף ואי יכולת לתת צואה ללא שימוש בהם ולכן מומלץ לנקוט משנה זהירות איתם כאשר מטפלים במקרים של עצירות קשה. חומרי סיכה – לדוגמא שמן פראפין, אלו גורמים לצואה להחליק החוצה מן הגוף. לאקטוז אשר עלול לגרום לעוויתות בקיבה ולנפיחות.
Copyright © - All right reserved.   תנאי שימוש באתר